Contact
Zutphenseweg 6
7418 AJ Deventer
Nederland
+31 (0) 6 108 08 010
Kom naar de Goed Bestuur Jaarlezing op 14 mei 2025 in De Zalen van Zeven in Utrecht.
Een jaarlijks hoogtepunt op het gebied van kennisvorming rond governance en maatschappelijke thema’s die het vak beïnvloeden.
Mirjam van Praag
15:10 – 16:00 uur
Risicobeheersing en compliance krijgen een steeds belangrijker rol in het gesprek tussen bestuurder en toezichthouder. Niet alleen in de toezichthoudende rol, maar ook in de strategische adviesrol stelt de toezichthouder zich vaak risicomijdend en prudent op. Is dat verstandig? En welke risico’s loopt de organisatie wellicht juist weer door deze nadruk op prudentie in de strategische adviezen van toezichthouder naar bestuurder? In “het verrassende gesprek” belicht Mirjam van Praag op verrassende wijze waarom en hoe de toezichthouder in de adviesrol meer balans zou kunnen zoeken tussen “bestuurlijk behoudend” en “ondernemend onbevreesd”.
Janine van Iperen
16:00 – 16:30 uur
Kunst en de kunstenaarsmindset voegen een uniek perspectief toe aan complexe innovatie- en vernieuwingsvraagstukken. Deze andere benadering levert nieuwe inzichten en oplossingen. Janine neemt je mee in een kunstwerk van een wereldberoemde kunstenares en laat je, aan de hand van dit werk, reflecteren op jouw eigen balans tussen ‘bestuurlijk behoudend’ en ‘ondernemend onbevreesd’ uit de eerste lezing van vanmiddag. Er ontstaat ruimte voor een ander soort gesprek en voor nieuwe, verrassende keuzes.
Robert Blomme
16:40– 17:20 uur
Bedrijven en instituties zijn niet alleen onderdelen van de maatschappij maar vormen ook de maatschappij. In hun functioneren dienen ze echter voornamelijk de belangen van hun aandeelhouders en eigenaren in plaats van gehoor te geven aan hun maatschappelijke verantwoordelijkheid. Maatschappelijke thema’s zoals klimaat en maatschappelijke impact dreigen meestal op de achtergrond te blijven. Terwijl de bestuurder en toezichthouder in het privédomein wel geconfronteerd worden met deze maatschappelijke thema’s. Dit kan ongemak opleveren. Robert Blomme vertelt in zijn lezing hoe in de boardroom toezichthouders om kunnen gaan met dit ongemak en een antwoord kunnen geven op deze maatschappelijke thema’s.
– Directieleden
– Raden van bestuur
– Commissarissen
– Leden van raden van toezicht
Ben je bij nader inzien helaas verhinderd? Dan kun je tot een maand voor aanvang van de Jaarlezing kosteloos annuleren. Vanaf vier tot twee weken voor aanvang van de Jaarlezing betaal je 25% van de deelname kosten. Pas daarna ben je het volledige bedrag verschuldigd. Uiteraard kun je je altijd gratis laten vervangen door iemand anders. Let op: annuleren kan uitsluitend per e-mail.