Blijf op de hoogte

Vul onderstaand formulier in om je in te schrijven voor de nieuwsbrief.

Dé dag voor Veranderkundigen in Nederland

Ben jij er ook bij op deze dag waarop je de toekomst van het vak veranderkunde mee vormgeeft? Dit congres is dé ontmoetingsplek voor veranderkundigen van nu en morgen. Een unieke dag waarop de kennis en kunde van verschillende generaties samenkomt, om te onderzoeken waar we vandaan komen én waar we naartoe gaan.

Tijdens dit congres ontmoet je meer dan 30 veranderkundigen onder wie toonaangevende namen als Hans Vermaak, Shirine Moerkerken, Jaap Boonstra, Leike van Oss, Danielle Zandee, Willem Mastenbroek en Arend Ardon die over het vak schrijven en het vak verder brengen. Zij delen hun meest recente inzichten over veranderen met je en nodigen je uit om samen tot nieuwe inzichten te komen. Je werkt samen met collega veranderkundigen vanuit verschillende generaties aan een concreet complex maatschappelijk vraagstuk en je ontdekt gezamenlijk hoe je het vak veranderkunde vanaf nu naar de toekomst toe kunt gaan uitoefenen

We werken met een concreet vraagstuk voor de toekomst: Welke veranderkundige strategieën zouden kunnen worden ingezet zodat afwegingen over het gebruik van de Noordzee op lange termijn, en dus voor toekomstige generaties, ook een plek krijgen en niet alleen de korte termijn afwegingen?

Dit is een dag die je niet mag missen. Want als veranderkundige ben je niet alleen een professional in het hier en nu – je bent ook een voorouder die bijdraagt aan de toekomst van ons vak én onze samenleving.

Programma

Inloop en foto-expositie

09.00. – 10.00 uur

Veranderen in Beeld en Geluid

Je wordt ontvangen in een foto-expositie met daarbij korte geluidsfragmenten. Veel van de aanwezige veranderkundigen op deze dag hebben een foto aangeleverd en een kort bericht ingesproken waarin zij vertellen hoe zij het vak van veranderkunde naar de toekomst toe willen ontwikkelen en waar zij nog niet uit zijn. De deelnemers worden uitgenodigd om rond te kijken en te luisteren naar de verschillende foto’s en fragmenten.

Welk fragment verrast je, in welk fragment herken je jezelf en welk fragment bracht je in verwarring? 

Laat je inspireren door de verschillende visies op de toekomst en ga hierover met collega veranderkundigen in gesprek.

10.30 plenaire opening: Shirine Moerkerken

Het Vraagstuk Water

Hans Nieuwenhuis in gesprek met Shirine Moerkerken

10.00 – 11.00 uur

Hans Nieuwenhuis, hoofd Zeebeleid bij het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, houdt zich op dagelijkse basis bezig met wat hij noemt ‘de slag om de ruimte op de Noordzee’. De claims op het gebruik maken van de Noordzee stapelen zich op. Of het nu gaat om duurzame energie (windmolens), om visserij, om defensie (oefenen met vliegtuigen), of om zandwinning, alles waar we geen ruimte voor hebben op land proberen we naar zee te brengen. De Noordzee is bovendien sinds de jaren 80 een belangrijke bron van economische groei voor Nederland.

Hans merkt dat alle partijen die zich bezighouden met die Noordzee vanuit hun eigen specifieke belang zijn georganiseerd en daarom ook inzetten vanuit dat ene, eigenbelang. Bovendien zijn hierbij de korte termijn oplossingen en resultaten vele malen belangrijker dan die op de lange termijn.  Afwegingen die rekening houden met toekomstige generaties komen onvoldoende aan bod.

Na het interview ga je met collega veranderkundigen in gesprek om een eerste verkenning te maken van het vraagstuk waar we ons op deze dag mee bezig gaan houden: Welke veranderkundige strategieën zouden Hans en zijn collega’s kunnen inzetten zodat afwegingen voor de lange termijn een veel belangrijkere plek krijgen?  

Een sprong in het diepe

11.00 – 12.15 uur

Volg een van de tien workshops naar keuze, waarin je leert over hoe je het veranderkunde vak zou kunnen uitoefenen in de toekomst.

  • Iedere workshop is ontworpen door drie veranderkundigen uit verschillende generaties. Zo geven Hans Vermaak, Michiel de Ronde en Marloes van der Werf samen een workshop. Maar bijvoorbeeld ook André Wierdsma, Shirine Moerkerken en Aniek Janssen. Of wat dacht je van een workshop van Willem Mastenbroek sr, Arend Ardon en Jorrit van Dijk
  • Je kunt er ook voor kiezen om geen van de tien workshops te volgen en in gesprek te gaan over de toekomst van ons vak met bekende loslopende veranderkundigen die geen workshop geven. Denk bijvoorbeeld aan Edu Feltmann, Ben Kuiken of René ten Bos
  • Als deelnemer deel je jouw kennis met de anderen en verrijk je je eigen kennis met die van de groep

 

 

12.15 – 13.15 Lunch

Nog een sprong in het diepe

13.15 -14.30 uur

Heb je tijdens de lunch enthousiaste verhalen gehoord over een van de tien workshops en vind je het jammer dat je net die ene workshop hebt gemist? Geen probleem! In deze tweede ronde kun je opnieuw kiezen.  Een workshop van Jaap Boonstra, Manon de Caluwe en Kilian Bennebroek Gravenhorst bijvoorbeeld of een workshop van Marijke Spanjersberg, Femke Rood en Tim de Witte. En wat dacht je van een workshop met Leike van Oss, Jaap van ‘t Hek? Eén op één gesprekken zijn ook weer mogelijk met Danielle Zandee bijvoorbeeld of Frans Melissen.

  •  

14.30 -15.00 pauze

Welkom in de toekomst van veranderkunde

15.00 – 16.00 uur

Na een dag vol input volgt nu de output: Terug naar het vraagstuk van de Noordzee. En terug naar het thema van de dag: Veranderen voor de toekomst.

  • Welke veranderkundige strategieën zouden kunnen worden ingezet voor het gebruik van de Noordzee
  • Waarbij afwegingen voor de lange termijn en dus voor toekomstige generaties ook een plek krijgen en niet alleen de korte termijn afwegingen?
  • Met collega veranderkundigen krijg je de opdracht om een verrassend klein veranderkundig stappenplan te maken, geïnspireerd door de oogst van vandaag.

 

 

Veranderkunde door een andere bril

Mistery Guest

16.00 – 16.45 uur

De hele dag heeft een mistery guest zich gemengd tussen alle deelnemers en veranderaars.  Zij/Hij vertelt ons over de ogenschijnlijke gewoonten in het veranderkundevak en de onzichtbare en soms zichtbare aannames. We krijgen adviezen mee vanuit haar/zijn perspectief hoe we kunnen veranderen voor de toekomst.

 

17.00 – 18.00 Borrel, Boek en Babbel

Waarom dit event?

Voor wie is dit event?

Dit congres is hét event voor veranderkundigen die zich in hun vakmanschap naar de toekomst toe willen ontwikkelen en die het vak mee vorm willen geven naar deze toekomst. Of je nu in de rol van adviseur of leidinggevende werkt aan verandering, hier ontwikkel je samen met collega’s nieuw veranderrepertoire voor de toekomst.

Tarieven (excl. btw)

Annuleringsvoorwaarden

Ben je bij nader inzien helaas verhinderd? Dan kun je tot een maand voor aanvang van het congres kosteloos annuleren. Vanaf vier tot twee weken voor aanvang van het congres betaal je 25% van de deelname kosten. Pas daarna ben je het volledige bedrag verschuldigd. Uiteraard kun je je altijd gratis laten vervangen door iemand anders. Let op: annuleren kan uitsluitend per e-mail.